Barion Pixel

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě Broken Books. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího (provozovatel) a kupujícího (zákazník).

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

1. Objednávka a uzavření kupní smlouvy
Veškeré objednávky podané prostřednictvím internetového obchodu Broken Books jsou závazné. Podáním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami, a že s nimi souhlasí. Kupní smlouva vzniká v okamžiku převzetí objednaného zboží kupujícím. Podmínkou platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů a náležitostí. Vlastnické právo ke zboží přechází na kupujícího, pod podmínkou zaplacení kupní ceny, a jeho následným převzetím.

2. Reklamace
Případné reklamace budou vyřízeny v souladu s  právním řádem platným v ČR. Výměna nebo vrácení zboží je možné pouze v případě vrácení v původním stavu, neporušeném obalu a s veškerým příslušenstvím. Kupující má právo podle odstavce 6 novely občanského zákoníku č. 367/2000 odstoupit od smlouvy do 14-ti dnů od převzetí zboží. Pokud se tak rozhodne, musí nepoškozené zboží, bez známek užívání nebo opotřebování, v původním obalu poslat zpět v uvedené lhůtě (určující je datum odeslání). Před odesláním je nezbytné emailem informovat nás o odeslání zboží. Po obdržení vráceného zboží, prodávající zákazníkovi vrátí zpět odpovídající částku převodem na účet.

3. Práva a povinnosti prodávajícího
Prodávající má právo odmítnout objednávku, pokud kupující nesplní svůj závazek zaplatit kupní cenu. Prodávající má právo od kupní smlouvy (závazné objednávky) odstoupit, stane-li se plnění nemožným, nebo nedohodne-li se s kupujícím na novém plnění. Veškeré osobní údaje poskytnuté při odesílání všech formulářů na našich webových stránkách jsou důvěrné.

4. Práva a povinnosti kupujícího
Kupující je povinen uvést správnou a úplnou poštovní adresu, na kterou má být objednané zboží odesláno. Kupující je povinen odebrat objednané zboží a zaplatit celkovou cenu. S celkovou cenou je zákazník srozuměn při vyplňování objednávky ještě před jejím závazným potvrzením (odesláním). Kupující má právo stornovat odeslanou objednávku nebo vrátit zboží do 14-ti dnů od doručení.

5. Platební podmínky
Prodávající si vyhrazuje právo změny cen. V případě, že bude prodávajícím nahlášena cena vyšší než je uvedená na objednávce, může kupující novou cenu přijmout nebo dodávku odmítnout. Platbu za objednávku je možné provést převodem na účet prodejce nebo prostřednictvím platební karty.

Platby kartou se uskutečňují prostřednictvím systému Barion. Informace o kartě se nedostanou k obchodníkovi. Poskytovatel služeb Barion Payment Zrt je instituce pod dohledem Maďarské národní banky a číslo jeho licence je H-EN-I-1064/2013.

6. Dodací podmínky
Místem plnění je adresa dodání, kterou kupující vyplnil při odesílání objednávky z našeho internetového obchodu.

Zákazník má možnost při dodání do ČR vybrat si dodání Českou poštou, DPD/InTime nebo přes Zásilkovnu. Při dodání na Slovensko má možnost vybrat si doručení Slovenskou poštou nebo přes Zásielkovňu.sk.
Poštovné v rámci ČR s vyzvednutím v síti Zásilkovna Vás bude stát 39 Kč. Doručení na adresu prostřednictvím České pošty nebo DPD (InTime) stojí 59 Kč. Poštovné v rámci SK s vyzvednutím v síti Zásilkovna Vás bude stát pouze 69 Kč (cca 2,6 EUR). Doručení na adresu prostřednictvím Slovenské pošty stojí 79 Kč (cca 3 EUR).

9.   Provozovatel a jeho kontakty

Broken Books
Mgr. Petr Černoch, Kmochova 21, 77900  Olomouc
IČ 74693697
DIČ CZ8502275804
email: read@brokenbooks.cz

10.   Ochrana osobních údajů a zpracování osobních údajů

Provozovatel pro potřeby doručení objednávky zpracovává údaje o zákazníkovi v tomto rozsahu: jméno a příjmení, adresa, telefonní číslo a email. Veškerá vaše data jsou použita výhradně pro účely zpracování objednávky, data neposkytujeme třetím stranám a děláme vše pro to, abychom zamezili případnému úniku těchto dat.